Logo

Facebook Instagram

Poważna kontuzja

07 paź 2012

Kuba Błaszczykowski swoją grę w meczu z Hannoverem 96 zakończył już w 39. min, gdy przy próbie dośrodkowania poczuł nagły ból w stawie skokowym. – Pierwsze diagnozy wskazują na cztery do sześciu tygodni przerwy – mówi podłamany. Jego występ w spotkaniu z Anglią jest wykluczony.

Poważna kontuzja

Do kontuzji doszło w momencie, gdy Błaszczykowski przeprowadził akcję prawą stroną boiska i dośrodkował w pole karne do Roberta Lewandowskiego. – Przeniosłem ciężar ciała na lewą nogę i poczułem „strzelenie” w stawie skokowym. Od razu wiedziałem, że nie jest dobrze – relacjonuje na gorąco. O kontynuowaniu gry nie było mowy, w jego miejsce na boisku od razu pojawił się Kevin Großkreutz. – Wstępne rozpoznanie i pierwsze diagnozy wskazują na cztery do sześciu tygodni przerwy w treningach. Nie ma szans, bym przyjechał na zgrupowanie reprezentacji. Występ w meczach z Schalke 04 i Realem Madryt też nie wchodzi w grę – mówi podłamany kapitan polskiej kadry.

Dokładne badania zostaną przeprowadzone w Dortmundzie w dniu jutrzejszym. Na ten moment lekarze podejrzewają uszkodzenie więzozrostu strzałkowo-piszczelowego. – Kuba nigdy wcześniej nie miał problemów ze stawem skokowym, to pierwsza tego typu kontuzja – mówi manager zawodnika, Jerzy Brzęczek. – Jutrzejsze badania pokażą precyzyjnie, z jakim urazem mamy do czynienia. Oby skończyło się na nadciągnięciu, bo w przypadku zerwania Kuba nie uniknie operacji. Tak czy inaczej, w najbliższych tygodniach o grze absolutnie nie ma mowy.

Kontuzja wyklucza Błaszczykowskiego z występów w meczach reprezentacji z RPA (12 października) i Anglią (16 października). Nie ma również szans, by wyzdrowiał do ligowej konfrontacji BVB z Schalke 04 oraz pojedynku z Realem Madryt w Lidze Mistrzów. 

Podziel się