Logo

Facebook Instagram

Wywiady

Podsumowanie roku 2012 w „PS”: Alfabet zaczyna się od „H”

Alfabet zaczyna się od „H”

26
gru 2012

Dlaczego od „H”? Biorąc pod uwagę to, co zdarzyło się w rodzinie Błaszczykowskich w niedzielę o godz. 2:25, początek świątecznego alfabetu nie mógł być inny. – Hubert sprawił nam najpiękniejszy prezent! – cieszy się wujek Kuba, podsumowując wspólnie z „Przeglądem Sportowym” mijający 2012 rok. »

Kuba dla portalu Sport.pl: Nie składamy broni

Nie składamy broni

19
gru 2012

Jakub Błaszczykowski w rozmowie dla "Sport.pl" przyznał, że sprawa mistrzostwa Niemiec nie jest jeszcze rozstrzygnięta i optymistycznie spogląda w przyszłość. – Nie składamy broni, ponieważ jesteśmy dopiero na półmetku rozgrywek – powiedział na łamach serwisu kapitan reprezentacji Polski. »

Kuba w wywiadzie z „PS”: Teraz tylko do przodu

Teraz tylko do przodu

12
lis 2012

Pełen wigoru i z bojowym nastawieniem kapitan reprezentacji Polski wraca do gry na towarzyski mecz z Urugwajem. – Cieszę się, że kontuzja jest tak naprawdę za mną. Teraz może być tylko „do przodu" – mówi Jakub Błaszczykowski w wywiadzie na łamach "Przeglądu Sportowego". »

Kuba w wywiadzie z Robertem Błońskim (Sport.pl): Nienawidzę momentów, w których nie gram

Nienawidzę momentów, w których nie gram

22
paź 2012

Jakub Błaszczykowski w dobrym humorze opuszczał zgrupowanie kadry w Warszawie. Jak sam przyznaje, wszystko zmierza w dobrym kierunku. – Boli mnie, że nie mogłem zagrać w ostatnich meczach, lecz wygląda na to, że przerwa nie będzie aż tak długa – opowiada Kuba dla Sport.pl. »

Kuba w cyklu „Mistrz i Małgorzata”: Moja wiara to rozmowa z mamą

Moja wiara to rozmowa z mamą

22
sie 2012

W tym wywiadzie sport był tylko tłem dla poruszających rozważań o życiu. O osobach i wydarzeniach, które najmocniej kształtują charakter człowieka. – Teraz, kiedy jestem starszy, zadaję sobie pytanie, czy na pewno doceniam to, co już mam – mówi Kuba Błaszczykowski w bardzo osobistej rozmowie z Małgorzatą Domagalik. »

Kuba dla „Ruhr Nachrichten”: Trzeba wstać i walczyć dalej

Trzeba wstać i walczyć dalej

04
sie 2012

Kilka dni temu Kuba Błaszczykowski udzielił obszernego wywiadu dziennikowi „Ruhr Nachrichten”. Opowiedział o sukcesach w poprzednim sezonie, nowym kontrakcie z BVB, osobowości Jamesa Bonda i nieudanym EURO 2012. – Przegraliśmy ten turniej jako zespół, każdy powinien uderzyć się w pierś – podkreślił. »

Kuba o grze w reprezentacji: Każdy mecz to spełnienie marzeń

Każdy mecz to spełnienie marzeń

01
cze 2012

Na łamach "Przeglądu Sportowego" ukazała się obszerna rozmowa z Kubą, zahaczająca o wszystkie najważniejsze sprawy związane ze zbliżającym się EURO 2012. Z kapitanem polskiej kadry rozmawiali Łukasz Olkowicz i Piotr Wołosik. »

Dawid Błaszczykowski, brat Kuby: Czasem podnosimy na siebie głos...

Czasem podnosimy na siebie głos...

30
kwi 2012

Starszy o trzy lata brat Kuby, Dawid Błaszczykowski, znalazł chwilę, by spotkać się z redakcją serwisu i zamienić kilka zdań na temat własnej piłkarskiej kariery, którą nieszczęśliwie przerwała kontuzja. Wspomina też o swoich codziennych relacjach z bratem. - Najczęściej spieramy się w tematach piłki. Wtedy nasze żony mają z nas niezły ubaw - opowiada. »

Kuba po meczu z Hannover 96: Chciałbym grać jeszcze lepiej

Chciałbym grać jeszcze lepiej

29
lut 2012

Dwa gole, trzy asysty - polskie trio w Borussii Dortmund zagrało niezwykle efektownie w meczu przeciwko Hannover 96, prowadząc żółto-czarnych do pewnego zwycięstwa 3:1. - Koniecznie chcieliśmy ten mecz wygrać - podkreśla Kuba. »

Kuba o reprezentacji: Nie można iść na kompromisy

Nie można iść na kompromisy

27
lut 2012

Choć Kuba Błaszczykowski w 2006 roku zagrał kapitalnie w słynnym meczu z Portugalią w Chorzowie, dziś niechętnie wraca do tego spotkania. Był jednym z liderów drużyny Leo Beenhakkera, jednak nie znalazł się w ostatecznej kadrze na EURO 2008. - To jedno z największych rozczarowań w mojej karierze - przyznaje. »