Logo

Facebook Instagram
Kuba w rozmowie dla Bundesliga.de

„Możemy patrzeć w górę tabeli”

24 mar 2015

W Hannoverze Kuba po raz pierwszy w sezonie pojawił się w wyjściowej jedenastce. Po tym spotkaniu rozmawiał z dziennikarzami oficjalnej strony Bundesligi.

„Możemy patrzeć w górę tabeli”

Bundesliga.de: Serdeczne gratulacje za zwycięstwo. Zdobyte dziś trzy punkty pozwoliły wam zwiększyć przewagę nad strefą spadkową do ośmiu punktów. Czujecie się już bezpieczni?

Jakub Błaszczykowski: - Na pewno był to bardzo ważny mecz dla nas i niezwykle ważne trzy punkty. Mamy teraz 33 punkty na koncie i możemy patrzeć w górę tabeli. Po jesieni nasza sytuacja nie była dobra. Teraz się nieco poprawiła. Do końca sezonu pozostało jeszcze kilka kolejek i chcemy w nich zdobyć tak wiele punktów, jak to możliwe. Na końcu zobaczymy, gdzie wylądujemy.

W następnej kolejce gracie z Bayernem Monachium. Ten mecz elektryzuje kibiców piłki nożnej. Jesteście w stanie pokonać Bawarczyków?

- Zawsze nasze pojedynki z Bayernem są interesujące. Bayern jest w świetnej dyspozycji, ale my dziś pokazaliśmy również, że potrafimy dobrze grać. I tak będziemy musieli zagrać z Bayernem. Do tego meczu mamy jeszcze dwa tygodnie. W tym okresie będzie starali się jak najlepiej przygotować do tego starcia. Cieszymy się już na to spotkanie.

Ten mecz będzie transmitowany prawie na całym świecie. Czujecie presję?

- Wiemy, że to mecz, który przyciąga kibiców. Zdajemy sobie sprawę, że nie gramy w tym sezonie najlepszej piłki, ale zrobimy wszystko, by pokonać Bayern.

Jesienią przegraliście minimalnie 1:2. Zrewanżujecie się?

Taką mam nadzieję. Mamy respekt przed Bayernem, ale wiemy też, jak duży potencjał tkwi w naszych szeregach. I ten będziemy chcieli pokazać na boisku. Podejdziemy do tego meczu z respektem, ale i pewni siebie.

Bundesliga.de

Podziel się