Facebook Instagram
Błaszczykowski dla Bundesliga.com

„Będzie tylko lepiej.”

22 lut 2015

W meczu ze Stuttgartem Kuba zaliczył czwarty występ w Bundeslidze w tym sezonie. - Teraz będzie tylko lepiej - zapewnia w rozmowie dla oficjalnej strony Bundesligi.

Borussia Dortmund może świętować trzecią wygraną z rzędu, a razem z nią Jakub Błaszczykowski. Polski pomocnik, który niemal przez cały czas od początku nowego roku zmagał się z chorobą wygrane (3:2) spotkanie 22. kolejki w Stuttgarcie rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 68. minucie.

Dla Kuby był to dopiero czwarty występ w Bundeslidze w tym sezonie. Reprezentant polski tym bardziej miał powody do zadowolenia. Po spotkaniu zapytaliśmy go o zdrowie, świetną serię dortmundczyków i czekające ich dwa niezwykle ważne spotkania - w Lidze Mistrzów z Juventusem Turyn oraz derbowy mecz w Bundeslidze przeciwko Schalke 04.

Gratulacje za zwycięstwo. To już trzeci komplet punktów z rzędu. Czy dziś można już spać spokojnie i wreszcie odetchnąć?

Jakub Błaszczykowski: - Wydaje mi się, że odetchnąć będziemy mogli dopiero po sezonie. Za trzy dni czeka nas kolejny mecz z Juventusem, i na nim się skupiamy. Oczywiście w Bundeslidze są nam potrzebne punkty. Na dzień dzisiejszy je zdobywamy i myślę, że tak będzie dalej. Nie wybiegamy daleko w przyszłość, następny mecz jest najważniejszy i tak do tego podchodzimy.

Następny mecz to pojedynek z Juventusem. Jakie macie przeczucia przed tym spotkaniem?

- Trudno mówić o przeczuciach. Musimy po prostu zagrać naszą najlepszą piłkę i wystrzegać się błędów, bo tak klasowy przeciwnik jak Juventus jest w stanie wykorzystać każdy z nich. Trener przygotowuje odpowiednią taktykę, a my będziemy starali się ją konsekwentnie realizować.

Po Juventusie czeka was kolejny, bardzo ważny mecz - derby z Schalke 04. Myślicie już trochę o nim?

A potem będzie kolejny i kolejny (śmiech). Na razie czeka nas Juventus. Potem mamy derby, które zarówno dla nas, jak i dla kibiców są chyba najważniejszym meczem w sezonie.

Ostatnio znów przez jakiś czas nie mogłeś grać. Jak wygląda sytuacja z Twoim zdrowiem?

Tak jak widać. Dzisiaj zagrałem kilka minut i cieszę się z tego, że dane mi było pojawić się na boisku. Dla mnie każda minuta jest ważna. Zaledwie dwa dni temu wróciłem do treningów z drużyną. Po chorobie nie jest lekko, ale najważniejsze, że to już za mną i teraz będzie tylko lepiej.