Logo

Facebook Instagram

Newsy

Nominacja dla Kuby

Nominacja dla Kuby

19
gru 2012

Plebiscyt tygodnika „Piłka Nożna" wyłonił nazwiska potencjalnych zwycięzców w kategorii „Piłkarz Roku". Wśród nominowanych nie zabrakło miejsca dla kapitana reprezentacji Polski Jakuba Błaszczykowskiego. Obok Kuby nominacje otrzymali koledzy z drużyny - Łukasz Piszczek oraz Robert Lewandowski. »

Kuba dla portalu Sport.pl: Nie składamy broni

Nie składamy broni

19
gru 2012

Jakub Błaszczykowski w rozmowie dla "Sport.pl" przyznał, że sprawa mistrzostwa Niemiec nie jest jeszcze rozstrzygnięta i optymistycznie spogląda w przyszłość. – Nie składamy broni, ponieważ jesteśmy dopiero na półmetku rozgrywek – powiedział na łamach serwisu kapitan reprezentacji Polski. »

Puchar Niemiec w Dortmundzie

Puchar Niemiec w Dortmundzie

18
gru 2012

Ostatni mecz tego roku dla Kuby Błaszczykowskiego i jego kolegów z drużyny to walka w 1/8 Pucharu Niemiec. Rywal Borussii Dortmund to bardzo dobrze znany z Bundesligi zespół Hannoveru 96. – Mamy ogromna chęć powtórki finału w Berlinie – powiedział przed spotkaniem trener obrońców tytułu Jürgen Klopp. »

Kuba Cup 2012

Kuba Cup 2012

18
gru 2012

Już 20 grudnia w Zespole Szkół w Truskolasach odbędzie się VI ogólnopolski turniej halowej piłki nożnej dla dzieci. Głównym organizatorem imprezy, która stała się już tradycją okresu przedświątecznego jest kapitan reprezentacji Polski i pomocnik Borussii Dortmund - Jakub Błaszczykowski. »

Nowa pozycja – trudne zadanie

Nowa pozycja – trudne zadanie

17
gru 2012

Przymusowa zmiana pozycji i przeniesienie Kuby Błaszczykowskiego na lewą obronę znalazło swoje odzwierciedlenie w ocenach i statystykach. "W drugiej połowie przyzwyczaił się do nowej roli na boisku" – czytamy na niemieckim portalu "Die Kirsche". »

Wygrana na zakończenie rundy

Wygrana na zakończenie rundy

16
gru 2012

Mistrzowie Niemiec zwycięstwem nad Hoffenheim 3:1 (1:1) zakończyli pierwszy etap zmagań w rozgrywkach Bundesligi. – Zespół zagrał dobrą rundę – podsumował trener drużyny Jürgen Klopp. 90 minut na placu gry na nietypowej dla siebie pozycji spędził Kuba Błaszczykowski. »

Po zwycięstwo do Hoffenheim

Po zwycięstwo do Hoffenheim

15
gru 2012

W ostatnim meczu rundy jesiennej Borussia Dortmund pojedzie do Hoffenheim powalczyć o ligowe punkty. – Musimy zapunktować w tym meczu! – stwierdził z pewnością podczas konferencji prasowej trener Jürgen Klopp. Sytuacja kadrowa mistrzów Niemiec przed wyjazdową potyczką jest jednak trudna.. »

Sto lat kapitanie!

Sto lat kapitanie!

14
gru 2012

14-stego grudnia 1985 roku we wsi Truskolasy niedaleko Częstochowy, na świat przyszedł Jakub Błaszczykowski. Dziś – kapitan reprezentacji Polski i pomocnik Borussii Dortmund kończy 27 lat. W tym szczególnym dniu, jubilatowi życzymy przede wszystkim zdrowia oraz spełnienia najskrytszych marzeń. »

Błaszczykowski doceniony

Błaszczykowski doceniony

10
gru 2012

Po obfitującym w kontrowersje spotkaniu Borussii Dortmund z Wolfsburgiem, eksperci tradycyjnie już ocenili występy poszczególnych piłkarzy. Na tle swoich kolegów bardzo dobrze wypadł strzelec drugiej bramki dla BVB Kuba Błaszczykowski, zbierając przy tym solidne noty. »

Szlachetna Paczka - szczytny cel

Szlachetna Paczka - szczytny cel

09
gru 2012

Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski dokonali najcenniejszego transferu w swojej karierze. Polskie trio z Dortmundu tym razem połączyło swoje siły poza boiskiem. Kuba wraz z kolegami odgrywa rolę w finale wielkiej charytatywnej akcji, pt. "Szlachetna Paczka". »