Logo

Facebook Instagram

Ważna wygrana VfL

18 kwi 2017

Pewne zwycięstwo zanotowali piłkarze Wolfsburga pokonując na Volkswagen-Arena FC Ingolstadt 3:0 (1:0). Kuba Błaszczykowski rozegrał cały mecz.

Na pierwszego gola kibice zgromadzeni na stadionie w Wolfsburgu musieli czekać do końcówki pierwszej połowy. W doliczonym czasie gry gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą samobójczego trafienia Suttnera, który skierował piłkę do własnej bramki po zagraniu z lewej strony jednego z zawodników Wilków.

W 69. minucie Wolfsburg podwyższył na 2:0. Na listę strzelców wpisał się Yunus Malli, który mocnym strzałem wykorzystał dogranie Arnolda spod linii końcowej boiska.

W kolejnych minutach gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku, a w 80. minucie wynik na 3:0 ustalił Mario Gomez, trafiając do siatki strzałem z kilku metrów, po precyzyjnym dośrodkowaniu Gerhardta z lewego skrzydła.

VfL Wolfsburg - FC Ingolstadt 3:0 (1:0)
1:0 Suttner (sam.) 45'