Logo

Facebook Instagram

Szalony mecz w Leverkusen

03 kwi 2017

Po niezwykle ciekawym widowisku VfL Wolfsburg remisuje z Bayerem Leverkusen 3:3 (1:0). Dwie asysty w meczu i świetny występ zanotował Kuba Błaszczykowski!

Niedzielny pojedynek na BayArena był ostatnim meczem 26. kolejki. Spotkanie zespołów spisujących się w tym sezonie poniżej oczekiwań przysporzyło jednak kibicom wielu emocji. W ostatecznym rozrachunku ekipy musiały podzielić się punktami.

W pierwszej połowie to Wolfsburg stworzył sobie więcej sytuacji do zdobycia gola, jednak gospodarze byli do bólu skuteczni i to oni objęli prowadzenie na pięć minut przed przerwą. Karim Bellarabi wykorzystał podanie i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i nadal "wilki" dominowały na boisku. Sytuacja powtórzyła się i "aptekarze" zadali drugi cios - na listę strzelców wpisał się Kevin Volland.

W ostatnich dziesięciu minutach rywalizacji ze świetnej strony pokazał się Jakub Błaszczykowski. Polak w świetnym stylu dośrodkował w pole karne, gdzie głową piłkę do siatki skierował Gomez. W 83. minucie było już 2:2, ponownie trafił niezawodny Maro Gomez. Na trzy minuty przed końcem po efektownym rajdzie Kuba wywalczył rzut karny i Gomez skompletował hat-tricka. Ostatnie słowo należało jednak do Kaia Havertza, który ustalił wynik szalonego meczu na 3:3.

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Toprak, Dragovic, Wendell (46. Henrichs) – Baumgartlinger, Aranguiz – Bellarabi, Volland – Mehmedi (60. Havertz) – Kießling (79. Brandt)

VfL Wolfsburg: Casteels – Błaszczykowski, Knoche, Luiz Gustavo, Horn – Bazoer (72. Möbius), Guillavogui – Vieirinha (90. Seguin), Arnold, Malli (46. Träsch) – Gomez

Gole: 1:0 Bellarabi (40.), 2:0 Volland (65.), 2:1 Gomez (80.), 2:2 Gomez (83.), 2:3 Gomez (87., rzut karny), 3:3 Havertz (89.)

Żółte kartki: Aranguiz / Bazoer, Luiz Gustavo

Sędzia: Deniz Aytekin (Oberasbach)

Widownia: 28.576