Logo

Facebook Instagram

Remis w Moguncji

06 mar 2017

VfL Wolfsburg w pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera podzielił się punktami z FSV Mainz remisując 1:1 (1:1). Kuba Błaszczykowski rozegrał całe spotkanie.

Nowy szkoleniowiec Wolfsburga Andries Jonker zdecydował się postawić od pierwszej minuty na Jakuba Błaszczykowskiego, który w ostatnim czasie nie mógł liczyć na regularne występy. Reprezentant Polski drugi raz z rzędu przebywał na boisku 90 minut. Wcześniejsze tegoroczne spotkania rozpoczynał na ławce rezerwowych i na boisku pojawiał się w końcówkach. Kuba zagrał na prawej stronie defensywy.

Od początku obserwowaliśmy ciekawe spotkanie. W 20. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka trafiła do ustawionego przed bramką Mario Gomeza, który strzałem głową z bliska wyprowadził "wilki" na prowadzenie. Podopieczni Jonkera nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia. Cztery minuty później Mainz doprowadziło do wyrównania. Gospodarze wykorzystali fatalny błąd defensywy Wolfsburga, a do pustej bramki trafił Cordoba. Jak się później okazało, była to ostatnia bramka w pierwszej połowie i całym meczu.

Ostatecznie po wyrównanym pojedynku drużyny podzieliły się punktami. W następny weekend "wilki" czeka kolejne trudne zadanie - ekipa VfL na wyjeździe podejmie rewelacyjny w tym sezonie zespół z Lipska.

FSV Mainz - VfL Wolfsburg 1:1 (1:1)