Logo

Facebook Instagram

Powrót do Dortmundu

17 lut 2017

W sobotę Jakuba Błaszczykowskiego czeka powrót do Dortmundu. W nowej roli i specyficznych okolicznościach Kuba znów wjedzie na Signal Iduna Park.

Powrót do Dortmundu

Jakub Błaszczykowski z sukcesami reprezentował barwy Borussii Dortmund przez osiem lat. Dziś jest zawodnikiem Wolfsburga, a w najbliższą sobotę po raz pierwszy od odejścia wróci na "stare śmieci". Niestety podczas sobotniej potyczki z powodu niesportowego zachowania kibiców zamknięta zostanie tzw. żółta ściana (Südtribüne), na której zasiadają najzagorzalsi fani BVB.

Kibice Borussii dali Błaszczykowskiemu namiastkę pożegnania na stadionie Wolfsburga, gdy jesienią Czarno-Żółci wygrali tam aż 5:1. Prawdziwe pożegnanie miało nastąpić w sobotę, ale Südtribüne, która miała odgrywać w tym główną rolę, nie wypełni się kibicami. - To dziwna decyzja. Piłka nożna jest grana dla kibiców. Bez nich nie ma futbolu – powiedział Kuba w rozmowie ze Sport Bildem. W ostatnim czasie Kuba może liczyć jedynie na krótkie występy w barwach Wilków, jednak nie zamierza się poddawać i cierpliwie walczy o kolejne szanse. – To trudna do zaakceptowania sytuacja. Nie mogę jednak zrobić nic poza trenowaniem i czekaniem na swoją szansę – stwierdził reprezentant Polski.

Błaszczykowski w rozmowie odniósł się także do obecnejsytuacji drużyn, które staną na przeciw siebie w sobotnie popołudnie. – Dortmund i Bayern nie są teraz w najwyższej formie. Nasza sytuacja również jest trudna, musimy pokazać charakter.

Podziel się