Logo

Facebook Instagram

Porażka z Werderem

28 lut 2017

VfL Wolfsburg przegrał przed własną publicznością z Werderem Bremen 1:2 (1:2). Całe spotkanie w barwach "wilków" rozegrał Jakub Błaszczykowski.

Wszytko, co najważniejsze w tym meczu, wydarzyło się w pierwszych dwudziestu minutach gry. Katem Wolfsburga okazał się Serge Gnabry. Zawodnik ten otworzył w pierwszym kwadransie wynik tego spotkania, wykańczając akcję po dośrodkowaniu Bauera. Trybuny w Wolfsburgu zamilkły, gdy ten sam zawodnik w 18. minucie podwyższył wynik na 2:0. Tym razem Gnabry wykończył akcję po dograniu Junuzovicia, ponownie nie dając szans na skuteczną interwencję Benaglio.

Odpowiedź Wilków nadeszła w 20. minucie, kiedy po centrze Arnolda bramkę kontaktową zdobył Borja Mayoral. Gospodarze nie wrócili już jednak do tego meczu i koniec końców nie doprowadzili nawet do wyrównania. Kuba pierwszy raz od dłuższego czasu rozegrał cały mecz w barwach VfL.

Kolejną porażkę i słabe wyniki klubu trener Valerien Ismael przepłacił utratą posady. Od poniedziałku nowym szkoleniowcem ekipy Jakuba Błaszczykowskiego jest holenderski menadżer Andries Jonker.

VfL Wolfsburg - Werder 1:2 (1:2)
0:1 Gnabry 10'
0:2 Gnabry 18'
1:2 Mayoral 19'