Logo

Facebook Instagram

Owacje dla Kuby

20 lut 2017

VfL Wolfsburg przegrał w Dortmundzie z BVB 3:0 (1:0). Kuba Błaszczykowski zagrał na Signal Iduna Park 15 minut, zebrał wiele podziękowań i owacji.

Owacje dla Kuby

"Kuba, Kuba!" - słyszalne było na stadionie w Dortmundzie od pierwszej do ostatniej minuty meczu. Zamknięta południowa trybuna nie przeszkodziła kibicom BVB na gromkie owacje i podziękowania. Błaszczykowski spędził w BVB osiem owocnych lat i zawsze będzie miło witany w tym miejscu.

Sportowa postawa drużyny z Wolfsburga wymaga przemilczenia, "wilki" zagrały kolejny słaby mecz i Borussia bez większych problemów zainkasowała komplet punktów. Przed rozpoczęciem pojedynku miejsce miała część oficjalna - włodarze BVB obdarowali reprezentanta Polski kwiatami i jeszcze raz podziękowali mu za grę w Dortmundzie. - Kuba to prawdziwy profesjonalista. Doceniamy go nie tylko za postawę na boisku, lecz także za to jakim jest człowiekiem - powiedział dyrektor sportowy BVB Michael Zorc. - To naprawdę dobry człowiek, który na zawsze już pozostanie z nami związany. Kuba wie, że wraz z rodziną w Dortmundzie zawsze jest mile widziany - podkreślił prezydent klubu Hans Joachim Watzke.

Po zakończeniu meczu Kuba wykonał rundę honorową wokół boiska dziękując za wsparie zgromadzonym fanom. Te piękne chwile zamzały obraz słabego występu ekipy VfL.

Podziel się