Logo

Facebook Instagram

Dobra zmiana Kuby

13 lut 2017

VfL Wolfsburg pokonał TSG Hoffenheim na Volkswagen Arena 2:1 (0:1). Jakub Błaszczykowski otrzymał szansę gry od 60 minuty.

Po kilku epizodach Kuba dostał od trenera Ismaela więcej czasu do zaprezentowania swoich umiejętności. W zwycięskim meczu przeciwko TSG Hoffenheim reprezentant Polski pojawił się na placu gry w 60 minucie wprowadzając sporo ożywienia w szykach ofensywnych. Chwilę po wejściu Kuby Szalai w sytuacji sam na sam przełamał dłonie Benaglio. Węgier nie świętował jednak zdobytego gola, piłkę zmierzającą do bramki w ostatniej chwili wybił Błaszczykowski.

Do przerwy sytuacja nie była wymarzona dla "Wilków" po bramce Zubera. W drugiej części meczu Wolfsburg znacznie lepiej poczynał sobie na boisku, a gra nieco się ożywiła. Efektem dominacji były dwa zdobyte gole, ich autorami zostali Arnold i Didavi. Ekipa VfL mogła świętować  szóste zwycięstwo w sezonie.

VfL Wolfsburg: Benaglio – Knoche, Luiz Gustavo, R. Rodriguez – Vieirinha (60. Blaszczykowski), Gerhardt – Bazoer (46. Didavi), Seguin, Arnold – Malli (90. Träsch) – Gomez

TSG Hoffenheim: Baumann – Süle, Vogt, B. Hübner – Rudy – Kadarabek, Zuber – Demirbay, Nad. Amiri (83. Schwegler) – Uth (23. Terrazino), Kramaric (58. Szalai)

Gole: 0:1 Zuber (26.), 1:1 Arnold (50.), 2:1 Didavi (73.)