Logo

Facebook Instagram

Błaszczykowski: Musimy być skoncentrowani

25 mar 2017

Załoga reprezentacji wylądowała dziś w Czarnogórze. Obecny na konferencji prasowej przed niedzielnym pojedynkiem był Kuba Błaszczykowski.

Błaszczykowski: Musimy być skoncentrowani

– Mamy doświadczoną drużynę, która grała na wyjeździe wielokrotnie. Musimy być skoncentrowani na sobie, ufamy trenerowi, mamy plan taktyczny. Tylko od nas zależy, czy wypełnimy ten plan, bo jeśli się uda, to możemy być spokojni o naszą dobrą grę.

– Każdy mecz dla kibiców to święto i spodziewamy się, że jutro też tak będzie. Ale mamy doświadczony zespół, który wielokrotnie grał na wyjeździe. Musimy być skoncentrowani na sobie, ufamy trenerowi i mamy plan taktyczny. Tylko od nas zależy, czy go wypełniły. Jeśli się uda, to możemy być spokojni o naszą dobrą grę

- To jest jednak sport i wierzę, że wszystko odbędzie się w granicach fair play. Na pewno tak będzie, bo my i Czarnogórcy jesteśmy profesjonalistami. Postaramy się dostarczyć kibicom takich emocji, by byli wyłącznie skupieni na tym, co dzieje się na boisku. Na poziomie na którym jesteśmy teraz nie ma miejsca na brak koncentracji. Każdy jest bardzo świadom, jak ciężko pracowaliśmy, by tu się znaleźć. Dlatego przez dziewięćdziesiąt minut nie buzią, ale nogami, sercem i głową pokazać, że jesteśmy lepszą drużyną 

-  Od tamtego czasu zmieniły się nasze wyniki, zmieniła się nasza gra i podejście. Ale nie zmieniło się to, co w piłce oraz w życiu jest najważniejsze: pokora. Podchodzimy do meczu skoncentrowani, pokorni, ale z wiarą we własne umiejętności, które są duże – mówił 32-letni pomocnik. – Mamy młodych, bardzo perspektywicznych i już grających na wysokim poziomie zawodników, jak choćby Piotrek Zieliński. Gotowi jesteśmy na każdego rywala, cały sztab trenerski doprecyzowuje wszystkie szczegóły i zwraca uwagę na detale. Nie ma w tym żadnej przesady, a dzięki temu jest nas trudno zaskoczyć.

Łączy nas piłka

Podziel się